12 суддів, які працюють у судовій палаті з розгляду кримінальних справ Львівського апеляційного суду заявили собі самовідвід: ККС ВС

Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду у складі розглянувши у відкритому судовому засіданні подання голови Львівського апеляційного суду про направлення матеріалів провадження № 463/6370/20 за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова від 23 липня 2020 року з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів,

встановив:

До Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду надійшло подання голови Львівського апеляційного суду про направлення вищевказаних матеріалів провадження із зазначеного суду до апеляційного суду іншої області.

Подання мотивовано тим, що у Львівському апеляційному суді неможливо утворити склад суду для судового провадження в апеляційному порядку за вищевказаними апеляційними скаргами.

Учасникам судового провадження було належним чином повідомлено про день і час розгляду подання, в судове засідання вони не з`явилися, що не перешкоджає його розгляду. Заперечень про відкладення розгляду подання від них не надійшло.

Заслухавши доповідь судді, дослідивши матеріали провадження та  перевіривши доводи, наведені у поданні, суд дійшов висновку, що воно підлягає задоволенню з огляду на таке.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 34 КПК України кримінальне провадження передається на  розгляд іншого суду, якщо після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити склад суду для судового розгляду.

З огляду на ч. 3 ст. 34 цього Кодексу питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів, а також про направлення провадження з одного суду апеляційної інстанції до іншого вирішується колегією суддів Верховного Суду за поданням суду апеляційної інстанції або за клопотанням сторін чи потерпілого.

Як убачається з матеріалів провадження, до Львівського апеляційного суду в порядку апеляційного оскарження надійшли матеріали провадження № 463/6370/20 за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова від 23 липня 2020 року, якою відмовлено у задоволенні його скарги на бездіяльність уповноваженої особи Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Згідно протоколу щодо неможливості автоматизованого розподілу судової справи між суддями Львівського апеляційного суду від 01 жовтня 2020 року визначення колегії суддів для розгляду вказаного провадження не відбулося, оскільки не вистачає потрібної кількості суддів для розподілу справи.

Як убачається з матеріалів провадження, станом на 05 жовтня 2020 року у судовій палаті з розгляду кримінальних справ Львівського апеляційного суду працює дванадцять суддів: Каблак П. І., Белена А. В., Березюк О. Г., Галапац І. І., Головатий В. Я., Гончарук Л. Я., Гуцал І. П., Маліновська-Микич О. В., Партика І. В., Романюк М. Ф., Стельмах І. О., Урдюк Т. М.

Однак, усі 12 суддів, які працюють у судовій палаті з розгляду кримінальних справ Львівського апеляційного суду заявили собі самовідвід, а отже відповідно до положень ст. 75 КК України не мають права брати участь у цьому провадженні.

Оскільки неможливо утворити склад суду та розглянути матеріали провадження в   суді апеляційної інстанції, подання Львівського апеляційного суду слід задовольнити, а вказані матеріали провадження – направити до іншого найбільш територіально наближеного апеляційного суду, а саме до Тернопільського апеляційного суду.

Ухвала КСС ВС за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/Review/92203723