АП ВАКС змінила кваліфікацію та звільнила від покарання керівника відділу прокуратури Київської області Чеботарьова

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду розглянула апеляційні скарги сторони захисту на вирок ВАКС від 14 січня 2022 року, яким колишньому начальнику відділу прокуратури Київської області призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна та позбавлення чину юриста 1 класу.

Про це повідомляє АП ВАКС.

Особа обвинувачувалася в підбурюванні директора приватного підприємства до надання неправомірної вигоди прокурорам органів прокуратури Рівненської області за закриття останніми кримінального провадження щодо директора підприємства (ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 369 КК України) та заволодінні коштами шахрайським шляхом (ч. 1 ст. 190 КК України).

За результатами розгляду колегія суддів частково задовольнила апеляційні скарги сторони захисту, перекваліфікувавши дії обвинувачуваного з ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 369 КК України на ч. 2 ст. 369-2 КК України та призначивши йому покарання у виді позбавлення волі на строк 4 роки.

Обвинувачуваного звільнено від покарання за ч.2 ст.369-2 КК України на підставі п.3 ч.1 ст.49, ч.5 ст.74 Кримінального кодексу України, у зв’язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
У решті вирок ВАКС від 14 січня 2022 року залишено без змін.

Рішення набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржене до Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду.