Данішевська не сумнівається в конституційності ВАКC

Створення Вищого антикорупційного суду підкреслило відданість України задекларованій меті з протидії корупції, а створення спеціалізованого суду відповідає міжнародним практикам.

Про це заявила Валентина Данішевська, голова Верховного Суду під час розгляду Конституційним Судом України подання 49 народних депутатів щодо відповідності Конституції закону «Про Вищий антикорупційний суд».

Голова Верховного Суду також надала роз’яснення щодо спеціальних вимог до кандидатів на посаду суддів ВАКС та щодо наявності Апеляційної палати у складі антикорупційного суду.

«Немає підстав вважати, що наявність спеціальних вимог до кандидатів на посаду судді ВАКС суперечить Конституції України», повідомила Данішевська.

Щодо наявності Апеляційної палати вона відзначила, що в Конституції не зазначено про те, яким саме судом має здійснюватися перегляд справи – окремим судом чи. можливо, палати в складі конкретного суду.

«Апеляційна палата ВАКС наділена необхідним обсягом автономності для того, щоб її функціонування узгоджувалося із Основним законом», – вважає Голова Верховного суду.