Довести похідний позов до логічного завершення і отримати рішення трьох інстанцій досить складно: суддя Вронська

Про це повідомила Ганна Вронська, секретар судової палати для розгляду справ щодо корпоративних спорів, корпоративних прав та цінних паперів КГС ВС під час вебінару «Відповідальність менеджменту українських компаній: що потрібно знати власникам та СЕО».

«Застосування похідного позову звичайно дає додаткові можливості для акціонерів притягувати до відповідальності менеджмент компанії у разі недобросовісної поведінки, яка суперечить інтересам товариства, але крім цього не варто забувати про належну аргументацію. Оскільки судова практика ще неусталена, варто краще аргументувати свою позицію саме належними доказами, адже очевидні для бізнесу речі повинні бути ще й належним чином підтверджені», – зазначили суддя.

Ганна Вронська зазначила, що невелика кількість спорів цієї категорії пояснюється тим, що позивачі рідко подають похідні позови, оскільки відповідна судова практика ще на шляху становлення. Адже довести похідний позов до логічного завершення і отримати рішення трьох інстанцій досить складно, бо складно довести саме протиправну поведінку або дію з перевищенням повноважень. Ще немає механізму чи усталеного підходу доведення вимог у похідному позові.