ДП “ІСС”: не рішення зникли з ЄДРСР, а доступ обмежено

За результатами перевірки інформації, викладеної в публікації одного з інтернет-видань щодо зникнення  деяких судових рішень з Єдиного державного реєстру судових рішень (ЄДРСР), Державним підприємством “Інформаційні судові системи” як адміністратора цього реєстру, було надано роз’яснення.

Зокрема,  фахівці ДП “ІСС” провели вибіркову перевірку наведених фактів та не виявили їхнього підтвердження.

Вони звернули увагу на те, що в межах існуючого виробничого технологічного процесу технічна можливість безповоротного виключення з Реєстру електронних примірників судових рішень відсутня.

Водночас, в ДП “ІСС” зазначили, що адміністратор Реєстру може обмежити загальний та повний доступ до судових рішень на виконання постанови щодо обмеження доступу до інформації органів досудового розслідування.

Так, відповідно до статей 40 і 110 Кримінального процесуального кодексу України уповноваженим приймати процесуальні рішення, зокрема, у формі постанови, яка згідно з частиною сьомою статті 110 цього Кодексу є обов’язковою для виконання фізичними та юридичними особами, прав, свобод чи інтересів, яких вона стосується, є відповідний слідчий орган досудового розслідування.  Згідно з вимогами статті 222 КПК України відомості досудового розслідування можна розголошувати лише з письмового дозволу слідчого. Незаконне розголошення відомостей досудового розслідування тягне за собою кримінальну відповідальність, встановлену законом.

Як приклад, згідно з інформацією адміністратора Реєстру, з початку 2019 року опрацьовано та знаходиться в постійному опрацюванні 1 400 постанов про недопущення розголошення відомостей досудового розслідування, винесених переважно слідчими Служби безпеки України, Генеральною прокуратурою України, Національного антикорупційного бюро України, Національної поліції України, Державного бюро розслідувань та інших слідчих органів. На виконання зазначених постанов в Реєстрі обмежено доступ до судових рішень загальною кількістю понад 42 000.