Ефективна робота саморегульованих організацій сприятиме децентралізації в Україні: народний депутат Клочко

Учасники дискусії обговорили законопроєкт “Про саморегулювання господарської та професійної діяльності”. Ухвалення базового закону, який визначатиме основи роботи саморегульованих організацій, могло б стати важливим етапом для запровадження повноцінної децентралізації в Україні.

Про це йшла мова в ході круглого столу “Законодавче регулювання діяльності саморегулівних організацій: сучасний стан і шляхи вдосконалення”, передають Українські новини.

У заході взяли участь представники саморегульованих організацій арбітражних керуючих, приватних виконавців, адвокатури, народні депутати.

“Наш комітет прекрасно розуміє важливість діяльності саморегульованих організацій, необхідність належного законодавчого забезпечення такої діяльності і наявності ефективних правових інструментів для ефективного діалогу з органами державної влади та органами місцевого самоврядування”, – підкреслив голова комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко.

Він зазначив, що зараз на розгляді Верховної Ради є законопроєкт “Про саморегулювання господарської та професійної діяльності”, який профільний комітет рекомендував прийняти і першому читанні.

Разом з тим Андрій Клочко звернув увагу на те, що у представників саморегульованих організацій є ряд зауважень, які необхідно професійного обговорити перед тим, як приймати цей документ.

“Я готовий ознайомитися з зауваженнями, попрацювати разом і відповідним чином репрезентувати своїм колегами, щоб ми змогли з вами дійсно зрозуміти з вашої професійної підтримкою, чи вирішує наявний законопроєкт ту проблематику, яка сьогодні є перед вами”, – зазначив він.