Голова НААУ Лідія Ізовітова провела зустріч з народними депутатами Валерієм Божиком і Галиною Янченко

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова провела зустріч із заступником Голови Комітету ВР з питань антикорупційної політики Галиною Янченко та заступником Голови Комітету ВР з питань правової політики Валерієм Божиком.

З боку НААУ у зустрічі також взяли участь заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій та керівник Секретаріату НААУ Вадим Красник, повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Тематикою розмови стали законодавче врегулювання статусу та повноважень АРМА. Зокрема, йшлося про законопроект №5141 «Проект Закону про внесення змін до Закону України про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів щодо гарантій прав українських та іноземних інвесторів». НААУ та профільний Комітет з питань захисту бізнесу та інвесторів підтримували цю законодавчу ініціативу, оскільки вона приводить діяльність АРМА у відповідність до Конституції України, зокрема, до ст. 41 Основного закону. Наразі документ направлений на підпис Президентові України. Ключовими змінами законопроекту №5141 є норми, що обмежують повноваження Агентства в частині примусового продажу майна, яке перебуває в управлінні АРМА, до вироку суду.

Як було наголошено під час зустрічі, з урахуванням ухваленої парламентом редакції профільний закон про АРМА може повернути довіру до цього органу з боку адвокатської спільноти, суспільства та бізнесу.

Також народні депутати та керівництво НААУ обговорили подальші складові комплексної реформи АРМА, зокрема, внесення відповідних змін до Кримінального Процесуального Кодексу. Для підготовки такого законопроекту сторони планують провести спільний публічний захід.

Окрім того, в ході розмови йшлося про внесення змін до Податкового кодексу з метою спрощення оподаткування адвокатської діяльності. Ідеться про право адвокатів вести незалежну професійну діяльність за спрощеною системою оподаткування з можливістю сплачувати єдиний податок відповідної групи.

Як повідомлялося раніше, у п’ятницю Голова НААУ провела зустріч з Головою комісії з питань правової реформи щодо впровадження змін до законодавства в частині оподаткування адвокатської діяльності.

Національна асоціація адвокатів України за ініціативою Комітету з питань захисту бізнесу та інвесторів звернулася до Президента України Володимира Зеленського з проханням підтримати Проект Закону №5141.