Громадянин США В ОАСК оскаржує окремі положення порядку придбання зброї

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов громадянина США до Міністерства внутрішніх справ України.

Позивач просить суд зобов’язати МВС протягом місяця включити паспортний документ іноземця до переліку документів, необхідних для одержання в органах поліції дозволу на придбання мисливської вогнепальної нарізної, гладкоствольної зброї, пневматичної зброї, холодної та охолощеної зброї.

Серед інших вимог позову – визнати протиправними та нечинними положення 7.3 та 12.2 Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів. Вказана інструкція затверджена наказом МВС від 21.08.1998р. №622.

На думку позивача, оскаржувані ним положення є дискримінаційними та встановлюють обмеження для іноземців в отриманні вищевказаного дозволу.

Наразі судом вирішується питання відкриття провадження в адміністративній справі.