Керівник Департаменту запобігання та виявлення корупції НАЗК просто не підписав скаргу: касаційний суд повернув

Суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді Мацедонська В.Е.,

перевіривши касаційну скаргу Національного агентства з питань запобігання корупції

на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 15 вересня 2020 року

та постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 07 липня 2021 року

у справі №520/1285/2020 за позовом ОСОБА_1 до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Харківської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача – Рада адвокатів Харківської області, Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури, ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача – Національне агентство з питань запобігання корупції, про скасування рішень, –

УСТАНОВИВ:

27 вересня 2021 року до Верховного Суду надійшла касаційна скарга Національного агентства з питань запобігання корупції.

Перевіривши матеріали касаційної скарги, необхідно зазначити наступне.

Касаційну скаргу подано ОСОБА_3 , керівником Департаменту запобігання та виявлення корупції, який діє від імені Департаменту запобігання та виявлення корупції Національного агентства з питань запобігання корупції.

Однак, таку касаційну скаргу не підписано особою, яка її подала, оскільки поруч з написом «ОСОБА_3» відсутній підпис.

Згідно з пунктом першим частини п`ятої  статті 332 КАС України, касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається суддею-доповідачем, якщо касаційна скарга подана особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності,  не підписана  або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.

За таких обставин, відсутні підстави для прийняття до розгляду вказаної касаційної скарги, оскільки вона не підписана особою, яка її подає.

Враховуючи вимоги пункту першого частини п`ятої  статті 332 КАС України, касаційна скарга підлягає поверненню.

Керуючись статтями  3,  332 КАС України, –

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Національного агентства з питань запобігання корупції на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 15 вересня 2020 року та постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 07 липня 2021 року у справі №520/1285/2020 за позовом ОСОБА_1 до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Харківської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача – Рада адвокатів Харківської області, Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури, ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача – Національне агентство з питань запобігання корупції, про скасування рішень – повернути скаржнику.

Копію ухвали про повернення касаційної скарги надіслати учасникам справи. Скаржнику надіслати копію ухвали про повернення касаційної скарги разом з касаційною скаргою та доданими до скарги матеріалами.

Повернення касаційної скарги не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.