Ключові аспекти роботи адвоката з клієнтом, ведення адвокатського досьє, рекламування адвокатської діяльності: адвокат Любов Крупнова

Під час вебінару у Вищій школі адвокатури на тему: “Ключові аспекти роботи адвоката з клієнтом, ведення адвокатського досьє, рекламування адвокатської діяльності”, Крупнова Любов – адвокат, заслужений юрист України, заступник Голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури розповіла про знайомство адвоката з клієнтом, договір про надання правової допомоги, адвокатське досьє, рекламування адвокатської діяльності.

Як відбувається знайомство з клієнтом?

Перша зустріч з клієнтом повинна проходити в офісі, аби обидві сторони відчували себе комфортно. Зустріч має бути спрямована, перш за все, на з’ясування мети клієнта та його очікувань від співпраці.

Потрібно встановити точний час вашої зустрічі, вказати перелік документів, які клієнт повинен мати при собі та обговорити вартість консультації.

При комунікації з клієнтом, важливо завжди говорити правду. Навіть, якщо ви не знаєте, як допомогти своєму клієнту.

Обов’язково потрібно з’ясувати, чи працюють інші адвокати над вирішенням проблеми клієнта.

Коли клієнт надає адвокату документи для того щоб зробити аналіз, надати висновки, поради або ж вибудувати стратегію захисту клієнта. Адвокату потрібно підписати договір, взяти 10-15 днів для аналізу документації і після цього, через 5-7 днів, надати у письмовому вигляді усі поради для клієнта.

Після того, коли клієнт приходить до адвоката, надати письмову відповідь на всі питання, а також стратегію захисту клієнта.

У договорі завжди вказується місце, де він підписується, зазначається число і дата, за яким номером і роком йде договір про надання правової допомоги. Обов’язково зазначається адвокатське об’єднання, бюро або самозайнята особа, де вписується номер, коли видавалося посвідчення адвоката, за яким номер видавалося посвідчення, КДК, яке видавало посвідчення.

Вписуються всі дані громадянина, з яким підписується договір. Також прописується предмет договору і зобов’язання адвоката.

На початку здійснення адвокатської діяльності необхідно розробити власний типовий договір про надання правової допомоги – вивірений та індивідуально пристосований.

Адвокатське досьє спрощує роботу адвокатів. З ним простіше надавати акт виконаних робіт з клієнтом. Адже через певний період потрібно надавати перелік всіх документів, які були зроблені протягом усієї співпраці з клієнтом.

Консультування – це комплексна діяльність адвоката щодо вирішення конкретної правової проблеми клієнта; інформація про природу правових норм, про можливість та міру покарання за їх порушення, про судовий процес тощо.

Мета консультування для адвоката

  • Отримання інформації

Основними засобами є бесіди з клієнтом, ознайомлення з документами, а також самостійний пошук.

  • Аналіз

Здійснюється з урахуванням попереднього досвіду адвоката в аналогічних справах, судова практика тощо.

  • Оцінка

Адвокат здійснює попередню правову кваліфікацію обставин.

  • Вироблення та обґрунтування правової позиції

На підставі проаналізованої та оціненої інформації адвокат пропонує можливе вирішення правової проблеми клієнта.

Договір про надання правової допомоги

Договір породжує і визначає процес адвокатської діяльності. Є початком реалізації права на професійну правничу допомогу.

Винятково адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення.

Саме клієнт адвоката визначає особливості індивідуального правового статусу адвоката, встановлюючи також і межі його процесуальної самостійності.

Кожен окремий вид юридичного процесу визначає особливості регулювання договору.

Фактори, що впливають на відносини між адвокатом і клієнтом

  • Репутація адвоката
  • Попередні відомості щодо клієнта
  • Манера спілкування та умови надання правничої допомоги
  • Оперативність виконання доручень адвокатом

Укладання договору складається з таких етапів:

  • Обговорення умов
  • Усунення розбіжностей та пошук компромісу
  • Визначення змісту та строків виконання доручень
  • Визначення розміру адвокатського гонорару
  • Підписання договору

Рекламування адвокатської діяльності

Рекламні матеріали не можуть містити:

  • оціночних характеристик адвоката;
  • критики адвокатом інших адвокатів;
  • заяв про вірогідність успішного виконання доручень;
  • вказівок, які можуть сформувати уявлення, що діяльність конкретного адвоката характеризується рисами, які притаманні адвокатурі в цілому