Колишнього президента Асоціації адвокатів Онтаріо позбавили права на здійснення адвокатської діяльності після одруження з 2 жінками

Джеймса Мортона позбавили права на здійснення адвокатської діяльності в Онтаріо та оштрафували за результатами слухань під час Трибуналу Юридичного товариства.

Про це пише CBC.

Відомого адвоката в провінціях Нунавуті та Онтаріо Трибунал юридичного товариства Онтаріо позбавив адвокатської ліцензії за підробку документів про розлучення та незаконний шлюб з другою жінкою, коли він ще був одружений.

Слухання по справі Джеймса Мортона відбулося в середу, коли колегія відкликала його ліцензію на заняття адвокатською діяльністю та оштрафувала його на 4 500 доларів США.

26 квітня 2019 року в суді Онтаріо Мортон визнав себе винним за звинуваченням у двоєженстві та підробленні документів, а у вересні того ж року був засуджений.

Спочатку він був відсторонений від адвокатської діяльності в Нунавуті та Онтаріо в 2018 році.

Відповідно до вироку, Мортон підробив документ про розлучення у 2018 році, щоб одружитися зі своєю помічницею, ще будучи одруженим зі своєю першою дружиною.

Мортон був одружений зі своєю першою дружиною — мировою суддею, яку він зустрів ще в юридичній школі — 30 років тому.

Звинувачення

Як зазначається у вироку, за кілька років до того, як стався інцидент, він зав’язав стосунки зі своєю помічницею, яка працювала у нього 10 років.

У 2016 році Мортон переніс свою адвокатську контору з району Великого Торонто до Гамільтона. Під час поїздки до Монреаля в березні 2017 року Мортон і помічниця заручилися. Тоді вона ще була заміжня і сказала йому, що розлучається. Мортон сказав їй, що він також розлучається.

Влітку 2017 року, через кілька місяців після заручин, Мортон і його нова наречена купили будинок, з якого вони керували адвокатською конторою.

У вересні 2017 року наречена Мортона отримала документи про розлучення. Мортон же ніколи не подавав на розлучення і створив фальшиві документи, які потім показав їй.

Вони призначили дату весілля та розіслали запрошення на 12 травня 2018 року в гольф-клубі в Гамільтоні.

Підроблені документи

З наближенням дня весілля наречена Мортона попросила його отримати свідоцтво про шлюб. Жінка відправила свого студента юридичного факультету до суду з фальшивим документом Мортона, щоб отримати свідоцтво про розлучення, необхідне для отримання свідоцтва про одруження.

Коли студент юридичного факультету надав секретарю суду фальшивий документ, він зрозумів, що щось не так, і сказав студенту, що суд не може видати сертифікат, поки вони не знайдуть необхідні файли.

Студент повернувся в офіс і розповів нареченій, що трапилося, і що клерк надішле поштою свідоцтво про розлучення.

Секретар суду повідомив поліцію про шахрайський документ Мортона про розлучення 2 травня 2018 року.

Того ж дня Мортон пішов до мерії Гамільтона з іншим підробленим документом про розлучення та отримав дозвіл на шлюб.

Через десять днів відбулось весілля.

Поліцейське розслідування

Тим часом поліція розслідувала факт фальшивого свідоцтва про розлучення і допитувала першу дружину Мортона. Вона повідомила поліції, що розмовляла з Мортоном про це, і що вони обоє були здивовані тим, що хтось міг видати підроблений документ про розлучення.

Того ж дня поліція запросила самого Мортона до відділку. Але Мортон не прийшов. В цей же час студент юридичного факультету надіслав поліції фотографії з весілля.

Пізніше, Мортон зізнався поліції, що він створив фальшивий документ про розлучення, але ніколи нікому не давав його, оскільки він не був справжнім. Він також сказав поліції, що ніколи не розповідав дружині про те, що він розлучений.

У суді перша дружина Мортона заявила, що «чоловіка, якого вона любила – притягнуто до кримінальної відповідальності».

«Моє життя, яким я його знала, зникло. Мої надії та мрії про майбутнє були зруйновані. Усе, що ми обговорювали і планували, закінчилося».

11 вересня 2019 року суддя Говард Боренштейн засудив Мортона до шести місяців домашнього арешту та 50 годин громадських робіт.

Цікавим фактом є те, що Джеймс Мортон є колишнім президентом Асоціації адвокатів Онтаріо.