Конституційний суд України починає розгляд конституційних подань щодо законодавства про землю

Велика палата Конституційного Суду України 3 червня о 10.00 на відкритій частині пленарного засідання у формі усного провадження розгляне справу за конституційними поданнями 48 народних депутатів України та 53 народних депутатів України.

Про це повідомляє прес-служба КСУ.

Конституційні подання стосуються відповідності Конституції України Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» від 31 березня 2020 року № 552–IX, окремих положень Земельного кодексу України зі змінами, внесеними вказаним законом, та щодо відповідності Конституції України Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» від 31 березня 2020 року № 552– IX (далі – Закон).

Як зазначають народні депутати України, під час прийняття Закону була порушена конституційна процедура його розгляду та ухвалення. На їх переконання, положення Закону, як і його мета, суперечать приписам Конституції України.

Автори клопотання наголошують, що лише Український народ наділений правом приймати рішення про розпорядження таким об’єктом права власності, як земля, через всеукраїнський референдум.