Крім Князєва, нікому підозру не пред’явлено і ніхто із суддів від своїх обов’язків не відсторонений: Голова ВС Кравченко

Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко заявляє про відсутність у нього юридичних підстав не допускати до роботи Великої палати ВС суддів, які фігурують у справі про хабарництво колишнього голови суду Всеволода Князєва, кворум для роботи палати є.

На пресконференції в п’ятницю в Києві голова суду розповів, що після свого обрання спрямував зусилля на стабілізацію роботи суду.

Про це повідомляє Інтерфакс-України.

“Багато чого вдалося зробити, відбулися призначення до апарату суду, всі суди сформовано. Сформовано палати, де були вакансії, зокрема до Великої палати. Все організовано, все працює”, – розповів він.

Водночас Кравченко визнав: “Безумовно, залишається проблемною робота Великої палати”.

“Але вона виглядає у такий спосіб, що крім Князєва, нікому підозру не пред’явлено і ніхто із суддів від своїх обов’язків не відсторонений”, – наголосив він.

У цьому контексті голова ВС продовжив: “У мене немає правових підстав не допускати до роботи (суддів Великої палати) – тільки слідство за погодженням із Вищою радою правосуддя це може зробити”.

Тобто, як пояснив Кравченко, ситуація фактично не змінилася.

“Щодо того, що були на певних телеграм-каналах вкидання щодо двох чи трьох суддів (про слідчі дії в суддів та плановані підозри – ІФ-У), – мені про це нічого не відомо. Думаю, що навіть той, кому відомо, цього поки що не озвучить, бо це таємниця слідства”.

Кравченко також додав, що з Великої палати один суддя пішов у відставку, є суддя, яка подала у відставку, є суддя, яка хворіє, є суддя або двоє суддів, які перебувають у тривалій відпустці.

“Але пов’язувати це все з цими речами (справою Князєва) я не можу. Очевидно, проблема залишається. І її буде вирішено або коли слідство комусь пред’явить претензії, або коли вирішиться на законодавчому рівні. Якщо ви звернули увагу, то за озвученим рішенням РНБО також є згадка про впорядкування роботи Великої палати”, – зазначив він.

На запитання про те, чи є кворум для роботи Великої палати, Кравченко сказав: “Так, кворум для роботи є. За всіма вакансіями, які з’явилися, було обрано нових суддів, голова Верховного Суду входить за посадою до Великої палати”.