Між владою і свободою я обрав свободу та адвокатську діяльність: Павло Гречківський

З 26 січня я перебуваю у відставці з посади члени ВРП.

Про це Павло Гречківський, член Вищої ради правосуддя написав на своїй сторінці у Meta.

“Сьогодні я хочу подякувати всій адвокатській спільноті, яка довірила мені представництво у Вищій раді правосуддя у 2019 році. Щоб не відбувалося, кожного дня на посаді у ВРП я робив максимум для того, щоб гідно представляти нашу велику спільноту, захищати принципи незалежного і професійного правосуддя, давати відсіч неконституційним спробам обмежувати судові інституції у їхньому статусі окремої незалежної гілки влади.

В минулому році особливо багато моїх публічних виступів і коментарів для ЗМІ були присвячені небезпеці хаотичних змін до законодавства, які суперечили Конституції і перетворювали нашу країну на квазі-державу. Я мав чітке бачення наслідків, які будуть катастрофічними для системи правосуддя, і готовий знову і знову повторити кожне слово своїх застережень і закликів зупинити руйнування системи.

Коаліція Гречківського продовжує боротьбу!

Я пішов, коли вважав усі можливості відстояти незалежні позиції вичерпаними! Хоча закон і Конституція є надійним джерелом аргументів проти роботи Етичної ради у складі міжнародних експертів з їхнім вирішальним голосом щодо конституційного органу правосуддя та всієї судової системи, сміливості озвучити ці аргументи мають дуже небагато людей.

Я не готовий мовчати про конфлікт інтересів, коли Етична рада формує свої досьє на основі звітів осіб, які самі є кандидатами до ВРП і незабаром будуть отримуватимуть оцінку цієї ж Ради! Я не буду називати доброчесністю сфальсифіковану біографію одного з членів Етичної ради і темні ганебні плямі в біографії інших. Я не хочу погоджуватися на неконституційні процедури оцінки, які складатимуть судовій владі іноземці, які не розуміють українського законодавства, мови і не визнають легітимність українського суду як такого. Це шоу для тих, хто не має поваги і розуміння, для чого насправді я отримав свій мандат. Я пережив багато важких днів, робив важкі вибори, відбивався від атак і не відмовлявся від своїх слів, але сьогодні я легко прийняв рішення, тому що воно абсолютно чесне! Мене не обирали для того, щоб я працював під зовнішнім контролем! Адвокати найгірше підходять на цю роль.

Дякую всім, хто зрозумів моє рішення! Між владою і свободою я обрав свободу та адвокатську діяльність!”, йдеться у повідомленні.