Надайте судовій гілці влади право законодавчої ініціативи і цим захистить нормативно-правову базу від аматорських експериментів: Голова ВРП

Про це заявив Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко у коментарі «Судовому віснику».

Голова ВРП вважає, що логічно було б надати судовій гілці влади право законодавчої ініціативи і цим захистити нормативно-правову базу від аматорських експериментів. Він зазначив, що наразі відбуваються фрагментарні зміни, що призводить до розбалансування роботи інституцій.

В якості прикладу Андрій Овсієнко розповів про ситуацію довкола Закону України «Про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» № 193-IX. Ще на етапі законопроєкту ВРП у своєму консультативному висновку висловила низку суттєвих застережень щодо пропонованих новел. Проєкт був негативно оцінений також органами системи правосуддя та професійними юридичними організаціями.

«Нашу позицію не взяли до уваги. В результаті була заблокована робота Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що призвело до наростання дефіциту кадрів у судах та збільшило тривалість розгляду справ. Конституційний Суд України визнав такими, що не відповідають Конституції деякі норми Закону № 193-IX. Для виправлення ситуації Президент подав до Верховної Ради законопроєкт «Про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування» №3711, який вже рекомендований до ухвалення у першому читанні. У всіх цих перипетіях минув майже рік, впродовж якого через непродумані зміни продовжував знижуватися рівень доступу громадян до правосуддя», – підкреслив Овсієнко.