Народний депутат Ілля Кива не є адвокатом

На інформаційних ресурсах активно поширюється інформація про те, що народний депутат від партії “Опозиційної платформи – За життя” Ілля Кива є адвокатом.

Насправді, зазначена особа не є адвокатом, а лише скористалась можливістю скласти кваліфікаційний іспит на право зайняття адвокатською діяльністю, про що є відповідний запис у реєстрі осіб, що склали такий іспит.

Витяг з реєстру осіб, що склали кваліфікаційний іспит

Такий запис свідчить лише про факт здачі кваліфікаційного іспиту та отримання особою свідоцтва про складання такого іспиту. Далі особа має пройти стажування протягом 6 місяців, захистити таке стажування та скласти присягу адвоката, отримати свідоцтво про права зайняття адвокатською діяльністю, і вже потім отримати статус адвоката.

Нагадаємо, що адвокатом може бути фізична особа, яка має повну вищу юридичну освіту, володіє державною мовою відповідно до рівня, визначеного згідно із Законом України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, має стаж роботи в галузі права не менше двох років, склала кваліфікаційний іспит, пройшла стажування (крім випадків, встановлених цим Законом), склала присягу адвоката України та отримала свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.