НАЗК тисне в позапроцесуальний спосіб на Офіс Генерального прокурора та Національну поліцію щодо переслідування адвокатів – членів КДКА

Керівник Департаменту проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя Олександр Амплеєв розіслав листи на Офіс Генерального прокурора та Національної поліції України щодо АКТИВІЗАЦІЇ досудового розслідування у кримінальних провадженнях за фактом умисного неподання членами дисциплінарних палат кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за ознаками злочину, передбаченого статтею 366-3 Кримінального кодексу України, які були розпочаті на підставі обґрунтованих висновків Національного агентства.

Про це йдеться в листі НАЗК.

Лист такого змісту був відправлений посадовою особою після прийняття постанови Великої Палати Верховного Суду від 2 лютого 2023 року.

Однак, постановою ВП ВС провадження було закрито, оскільки Суд наголосив, що обов’язковою ознакою дій суб’єкта владних повноважень, які можуть бути оскаржені до суду, є те, що вони безпосередньо породжують певні правові наслідки для суб’єктів відповідних правовідносин і мають обов’язковий характер. Інформація з приводу  необхідності подання декларації та порядку її подання, викладена у повідомленні, не породжує обов’язкових юридичних наслідків.

Схоже, що Національне агентство з запобігання корупції просто розсилає листи, які не породжують жодних юридичних наслідків.