Неконституційні положення будь-якого закону мають бути негайно усунені парламентом: Валентин Гвоздій

Метою рішення Конституційного суду, яким він визнав неконституційними низку положень закону України «Про запобігання корупції», було усунення важелів впливу на судову гілку влади.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Таке переконання висловив Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій під час другої національної дискусії «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи». Відео виступу можна переглянути тут

Валентин Гвоздій наголосив, що за останній час це перше сміливе рішення, яке ухвалив суд в Україні.

«Коли ми сьогодні говоримо про суд, ми, в першу чергу, очікуємо на справедливі судові рішення. Ми хочемо, щоб суд виконував свою функцію, заради якої він створювався – забезпечити чесне, прозоре, ефективне, швидке правосуддя. Це можливо за умови, якщо суд буде сильним і незалежним. Але сьогодні ці слова настільки часто звучать, що для більшості вони втратили сенс і несуть на практиці реального відображення своєї суті. І, можливо, останнє рішення КСУ – це гучний голос суддівського корпусу, який на кінець сказав своє слово і продемонстрував, що судді дійсно хочуть бути незалежними», – вважає Валентин Гвоздій.

Заступник Голови НААУ, РАУ переконаний, що конституційна криза створена штучно.

«Я не бачу ніякої Конституційної кризи в країні, де є Конституція, метою якої є встановлення меж для влади. Конституцію парламент приймає для того, щоб через встановлені механізми обмежень балансу поділу влади забезпечити дотримання своїх прав та гарантій, які вони декларують. КСУ вперше, на мій погляд, прийняв таке сміливе рішення якраз в інтересах судової влади. Якщо відкинути всі істерики, лозунги, заяви, там коротка і проста суть – не можна здійснювати вплив і тиск на судову владу зі сторони виконавчої влади. І коли КСУ сказав, що ми прибираємо важелі впливу для того, щоб суди були чесними, він став об’єктом нападок. І такий дискусійний майданчик потрібен для того, щоб пояснити людям складні речі», – заявив він.

Валентин Гвоздій вважає, що неконституційні положення будь-якого закону, які визнані у будь-якому рішенні КСУ, мають бути негайно усунені парламентським шляхом.

«Що треба зробити? Не кричати «зрада» і  «все пропало. Треба писати нормальні, якісні закони і рухатися вперед. В законі про запобігання корупції парламент має додати одну чи дві статті на 4 рядки, де буде виписаний механізм здійснення антикорупційного контролю по відношенню до суддів, щоб він не був тиском на них. Ось і все», – підсумував Валентин Гвоздій.

Нагадаємо, 30 листопада відбулася друга національна дискусія “Доступ до правосуддя: реалії та перспективи”. Співорганізаторами заходу є НААУ та Вища рада правосуддя. Повне відео заходу можна переглянути тут