Норми щодо надання відпустки при народженні та по догляду за дитиною потребують удосконалення: НААУ

НААУ направила до Верховної Ради України зауваження та пропозиції до проєкту Закону України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань» (реєстр. 8313 від 27.12.2022).

Відповідний правовий аналіз документа здійснив Комітет з цивільного права та процесу НААУ, повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Метою прийняття законопроєкту є уточнення та осучаснення окремих норм законодавства, що регулюють питання надання та використання відпусток. З пояснювальної записки вказано, що законодавство про працю потребує модернізації з урахуванням змін його окремих положень, що відбулися в останні роки, досвіду пандемії COVID-19, реалій воєнного стану та необхідності швидкого післявоєнного відновлення країни.

НААУ вважає за доцільне підтримати законопроєкт за умови врахування висловлених серед іншого таких пропозицій:

  • – заміна надання судового рішення довідкою в довільній формі для отримання відпустки по догляду за дитиною батьком цієї дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини;
  • – удосконалення норми щодо надання відпустки при народженні дитини лише одній з осіб (батьку, бабі або діду, або іншому повнолітньому родичу дитини) за умови надання іншими особами довідок з місця роботи про ненадання ним такої відпустки.

З детальними зауваженнями та пропозиціями можна ознайомитися за посиланням.