Обранцю від ОПЗЖ Олександру Пономарьову повідомлено про підозру у держзраді за ч.1 ст. 111 КК

Генеральний прокурор підписав повідомлення про підозру у державній зраді народному депутату VII, VIII, IX скликань від забороненої політичної партії «Опозиційна платформа — за життя» (ч.1 ст. 111 КК України).

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

За даними слідства, народний обранець 25 лютого 2022 року вирушив з м. Києва до м. Бердянськ Запорізької області та перейшов на бік ворога. Перебуваючи на тимчасово окупованій території у м. Бердянськ, він організував здійснення підприємницької діяльності підконтрольних йому підприємств. Також він надавав допомогу ворогу в окупації міста.

Згодом народний депутат повернувся на підконтрольну українській владі територію. З Києва, він продовжував координувати діяльність перереєстрованих на тимчасово окупованій території Запорізької області підконтрольних комерційних структур.

Наразі триває проведення невідкладних обшуків з метою виявлення та вилучення електронної обчислювальної техніки та телефонів із доказами діяльності на користь ворога, із використанням підконтрольних компаній, а також комунікації з представниками окупантів.

Підозрюваному вручено клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється ДБР. Заходи з викриття проводилися ДЗНД СБ України.