Омбудсмен Денісова хоче, щоб новий сайт для її Офісу розробили за гроші європейців

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова попросила у Європейського Союзу та Ради Європи надати технічну та експертну допомогу для розробки «нового сучасного сайту» Офісу Омбудсмана.

Про це вона написала на сторінці у Facebook.

З таким проханням до міжнародних партнерів вона, несподівано, звернулася під час засідання Керівного комітету з питань обговорення спільного проєкту Європейського Союзу та Ради Європи «ЄС та Рада Європи працюють разом для зміцнення прав людини в Україні».

Гроші на новий сайт Денісова шукає ще з травня. Тоді вона звернулась до Кабінету Міністрів, щоб він виділив з Фонду боротьби з COVID-19 3,5 млн грн на створення веб-сайту. Уряд таку «важливу» ініціативу не підтримав і тепер вона вирішила звернутися до європейських партнерів.

До речі, форму звернення вона обрала доволі креативну: спочатку поскаржилася, що «сайт постійно зазнає хакерських атак з боку країни-агресора РФ» і тому «технічний стан сайту не дозволяє використовувати в режимі онлайн електронні посібники та навчальні курси, розроблені у рамках Проєкту».

І вже після цих скарг мова зайшла про надання допомоги на розробку нового сайту. І хоча мова, начебто, йде про надання лише технічної та експертної допомоги, якщо прочитати повністю повідомлення – то з високою вірогідністю можна сказати, що фактично омбудсмен хоче, щоб сайт був створений за гроші проекту.

«Враховуючи це, звернулася з проханням, аби у рамках Проєкту була надана технічна та експертна підтримка в частині розробки нового сучасного сайту та придбання обладнання для проведення відео-конференц-зв’язку під час навчань», – написала Денісова.

Під час засідання вона також розповіла про те, як Офіс омбудсмена працює над новою редакцією закону «Про захист персональних даних». У листопаді міжвідомча робоча група, з представників Офісу, депутатів Ради, представників органів державної влади та міжнародних організацій, експертів напрацювали законопроект. Але тепер він чомусь «завис» в комітеті Ради.

«Оскільки Уповноважений ВРУ з прав людини, на жаль, не є суб’єктом законодавчої ініціативи, документ було передано на розгляд профільного Комітету, де його розглядатимуть народні обранці», – повідомила вона.

Правда не зовсім зрозуміло, який зв’язок між відсутністю права законодавчої ініціативи в омбудсмена і процедурою розгляду законопроектів. Виглядає більше як виправдання за неефективність роботи.

Хоча знаючи, як в Офісі уповноваження «розбираються» в питаннях захисту персональних даних, це виглядає не так вже й дивно.