Плоди законотворчості останнім часом виглядають щонайменше непрофесійно: адвокат Євген Пеліхос

Адвокат Євген Пеліхос відповів в інтерв’ю Закон і Бізнес на питання: чи не втрачає Україна останнім часом таке визначення, як «правова держава»? та що буде з законопроєктом про олігархів?

На невідповідності згаданого вами законопроекту Конституції наголосило у своєму висновку головне науково-експертне управління апарату Верховної Ради. Зокрема, сказано, що Президент не уповноважений Основним Законом приймати рішення про обмеження громадян у правах, а РНБО є координаційним органом у сфері нацбезпеки. Крім того, як уже висловилося чимало правників, визначені в ст.2 проекту ознаки олігарха є вкрай розмитими. Із цього випливає, що документ порушує такі ознаки правової держави, як заборона свавілля, повага до прав людини та чіткість, зрозумілість права.

Цей закон, якщо його приймуть, на мою думку, мало чим допоможе у справжній боротьбі з незаконним впливом окремих осіб на політичні процеси. Адже це питання комплексне та потребує більш широкого підходу. І точно не можна нехтувати юридичною чистотою регулювання цих відносин.

Узагалі плоди законотворчості останнім часом виглядають щонайменше непрофесійно, а із цим падає й рівень довіри до державного службовця. Як наслідок, рішення РНБО викликають у суспільстві щонайменше нерозуміння, а в правничому середовищі — ще й обурення. Утім, на жаль, що б у нашій країні не відбувалося, більшість громадян, як завжди, мовчки споживає той продукт, який їм пропонують політики та підконтрольні їм ЗМІ.