Пишаюся тим, що в Україні є незалежна та гідна адвокатура: адвокат Євген Пеліхос

Адвокат Євген Пеліхос відповів в інтерв’ю Закон і Бізнес на питання: чи необхідні процесуальні механізми впливу суду на адвокатів і прокурорів?

Більшість адвокатів добре знає, які проблеми виникають у зв’язку з неявкою прокурорів на судові засідання. У нас величезні кошти витрачаються на утримання прокурорів, але часто-густо вони займаються процесами, що мають політичне забарвлення, як-от кримінальне переслідування сотень чи тисяч людей, яких судять через 7 років після майдану. Це нерелевантно витратам часу та бюджетних коштів на утримання правоохоронних органів.

При цьому захист таких громадян адвокатура нерідко здійснює на умовах pro bono. Прокуратура ж у цей час, займаючись справами «передпопереднього» режиму, тим самим просто витрачає час замість того, щоб запобігти скоєнню нових злочинів. А коли прокурори відчувають, що програють, то просто не з’являються на судові засідання, чим суттєво затягують розгляд справи.

Я, як член комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Національної асоціації адвокатів України, пишаюся тим, що в Україні є незалежна та гідна адвокатура, яка сама себе фінансово забезпечує. Захищаються як порушені права адвокатів, так і права тих, стосовно кого адвокат міг учинити дисциплінарне порушення.

Але коли скарги будуть писати судді та прокурори, то тут дійсно повинна мати місце лише явно неадекватна поведінка адвоката. Тому незрозуміло, що саме хочуть змінити, якщо й сьогодні механізм притягнення до дисциплінарної відповідальності є врегульованим і працює.