Справи щодо заборони політичних партій розглядає 8ААС як перша інстанція, КАС ВС – як друга і остаточна

Із 16 позовних заяв, поданих Міністерством юстиції України про заборону політичних партій, Восьмий апеляційний адміністративний суд вже розглянув дев’ять. В усіх справах позовні вимоги задоволені. Ці рішення ще не набрали законної сили, вони можуть бути оскаржені в апеляційному порядку до Верховного Суду у складі колегії Касаційного адміністративного суду.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Законом України від 3 травня 2022 року № 2243-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони політичних партій» КАС України доповнено ст. 289-3 «Особливості провадження у справах за адміністративними позовами про заборону політичної партії».

Право звернутися з адміністративним позовом про заборону політичної партії має центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, інших громадських формувань.

На період воєнного стану такі адміністративні справи розглядає Восьмий ААС як суд першої інстанції.

У разі постановлення судом першої інстанції в адміністративній справі ухвали, яка підлягає апеляційному оскарженню, чи ухвалення рішення суд першої інстанції надсилає копії матеріалів справи в електронному вигляді до суду апеляційної інстанції для забезпечення можливості невідкладного розгляду апеляційних скарг на такі судові рішення у разі їх подання.

Судом апеляційної інстанції в адміністративних справах цієї категорії є Верховний Суд у складі колегії Касаційного адміністративного суду не менше ніж із п’яти суддів. Судове рішення Верховного Суду в таких справах – остаточне і касаційному оскарженню не підлягає.