Суддя Вовк закликав голову ВРП унеможливити конфлікт інтересів, коли член ВРП Маселко розглядає скарги на суддів, подані самим же Маселко

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Павло Вовк закликав Голову Вищої ради правосуддя ініціювати звільнення члена ВРП Романа Маселка через порушення законів про запобігання корупції та наявність конфлікти інтересів у діяльності його як члену дисциплінарної палати.

Заяву оприлюднено Вовком на власній сторінці у соціальній мережі.

“З огляду на суперечливу та неоднозначну практику ВРП в питанні відводів, та невживання будь-яких заходів щодо врегулювання конфлікту інтересів члена ВРП Маселка, хотів привернути увагу колег, яким ця інформація могла би бути корисною.

Як відомо, завдяки голосам депутатів від заборонених проросійських партій, парламент призначив на посаду члена ВРП Маселко Р., який, серед іншого, є майже рекордсменом по кількості скарг на суддів.

В принципі, Маселко ніколи й не заперечував про свій конфлікт інтересів щодо них.

Водночас, Закон «Про запобігання корупції» містить чіткий послідовний перелік заходів щодо врегулювання конфлікт інтересів: повідомлення, зовнішній контроль, а якщо конфлікт інтересів містить постійний характер, як у випадку із Маселком – звільнення.

Натомість жодних цих заходів ВРП щодо врегулювання конфлікту інтересів Маселко не вживається. Враження таке, що положень закону «Про запобігання корупції» просто не існує або їх свідомо ігнорують. Доходить навіть до ще більшого абсурду, коли сам Маселко заявляє собі самовідвід, а члени ДП йому відмовляють в задоволенні такої заяви. Цікаво, після таких відмов, на думку колег Маселко, він стає більш неупередженим, об’єктивним, конфлікт інтересів припиняє інснувати чи його врегульовано?”, – коментує подання заяви до ВРП Павло Вовк.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.