Суди не можуть вирішити колізію щодо оголошення особи в міжнародний розшук: суддя ККС ВС Фомін

На цьому наголосив суддя Третьої судової палати Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Сергій Фомін під час круглого столу «Актуальні виклики в діяльності Вищого антикорупційного суду» в сесії «Забезпечення єдності судової практики у справах про корупційні кримінальні правопорушення. Оголошення в міжнародний розшук та видача осіб, які вчинили корупційні кримінальні правопорушення».

Про це повідомляє прес-служба Верховного суду.

Сергій Фомін звернув увагу на те, що необхідно пристосувати національне законодавство до правил Інтерполу, змінивши механізм обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо особи, яка оголошена в міжнародний розшук. Адже нині на практиці складається така ситуація, що для публікації стосовно особи «червоної картки» потрібна ухвала слідчого судді про обрання щодо цієї особи запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Водночас для розгляду клопотання про обрання такого запобіжного заходу необхідні докази оголошення особи в міжнародний розшук – тобто публікація «червоної картки».

«Це замкнене коло. Суди самостійно не можуть вирішити цю колізію. Лише законодавець здатен поставити в цьому питанні крапку, інакше в подальшому можуть виникнути проблеми, зокрема, щодо допустимості доказів», − зауважив Сергій Фомін.