У Києві затримали колишнього одеського воєнкома: ст. 368-5, ч. 5 ст. 407, ч. 4 ст. 409 КК

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора та Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону за результатами розшукових заходів у Києві затримано колишнього керівника Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

Напередодні йому повідомлено про підозру (https://t.me/pgo_gov_ua/14702) за фактами незаконного збагачення, нез’явлення на службу та ухилення від військової служби (ст. 368-5, ч. 5 ст. 407, ч. 4 ст. 409 КК України).

За даними слідства, в період дії воєнного стану члени родини підозрюваного, за його дорученням, придбали автомобілі преміум класу та нерухоме майно у Королівстві Іспанія.

На початку грудня 2022 року підозрюваний, будучи військовою службовою особою, яка відповідає за мобілізацію в регіоні, виписавшись з військового шпиталю, більш ніж два тижні не з’являвся на військову службу без поважних причин.

У подальшому, в другій половині грудня 2022 року, посадовець шляхом обману виїхав за межі країни. Разом з членами родини він майже місяць перебував в Республіці Молдова, Туреччині на Сейшельських островах та в Королівстві Іспанія.

Досудове розслідування здійснюється ГСУ ДБР.