Ухвала слідчого судді, якою відмовлено в роз’ясненні ухвали про надання тимчасового доступу до речей і документів, підлягає апеляційному оскарженню

Позиції судів першої та апеляційної інстанцій

Ухвалою слідчого судді було відмовлено в задоволенні заяви про роз’яснення ухвали, якою надано тимчасовий доступ до речей і документів.

Апеляційний суд відмовив у відкритті провадження за апеляційною скаргою на зазначену ухвалу, аргументуючи своє рішення тим, що така ухвала відсутня у переліку ухвал, які підлягають оскарженню в апеляційному порядку під час досудового розслідування.

Позиція ККС

Ухвалу апеляційного суду скасовано та призначено новий розгляд в суді апеляційної інстанції.

Обґрунтування позиції ККС

ККС констатував, що ухвала про роз’яснення судового рішення або відмову в його роз’ясненні може бути оскаржено в апеляційному порядку особою, яка звернулася із заявою про роз’яснення судового рішення, та учасниками судового провадження (ч. 4 ст. 380 КПК). При цьому об’єктом письмового роз’яснення у КПК визнано всю систему судових рішень, визначену ст. 369 цього Кодексу, до якої відносяться, в тому числі, рішення слідчих суддів.

Постанова колегії суддів Першої судової палати ККС ВС від 25.05.2023 у справі № 457/885/22 https://reyestr.court.gov.ua/Review/111192892