Ухвалення Законопроекту 5347 негативно вплине на розвиток арбітражу в Україні: НААУ

Такого висновку дійшли в НААУ за результатами проведеного Комітетом з питань альтернативного врегулювання спорів, що діє в складі НААУ, правового аналізу проекту Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення діяльності арбітражів” (реєстр. № 5347 від 08.04.2021).

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Із Пояснювальної записки до Законопроекту № 5347 відомо, що після його ухвалення виникне потреба майбутнього вдосконалення законодавства, яке регулює утворення та діяльність постійно діючих арбітражних установ.

30 квітня 2021 року НААУ за ініціативою Комітету з питань АВС у співпраці з Українською Арбітражною Асоціацією провели Круглий стіл на тему: “Законопроект №5347: чого очікувати арбітражній спільноті?”, участь у якому взяли і представники судової влади, арбітражної спільноти та МКАС при ТПП України.

За наслідками проведеного обговорення НААУ вважає, що це питання має вирішуватись комплексно і системно з урахуванням як існуючих проблем, так й історичного досвіду України. Водночас, на думку НААУ Законопроєкт №5347 не відповідає цим критеріям.

З огляду на це, НААУ не підтримує запропоновані зміни, що стосуються регулювання визначення спорів, які можуть бути передані на вирішення міжнародного комерційного арбітражу. Ухвалення Законопроекту №5347 зробить Україну непривабливим місцем арбітражу та перекреслить усі досягнення та здобутки останніх років, які дозволяють говорити, що наразі Україна забезпечує безпечні та комфортні умови для вирішення міжнародних комерційних спорів у міжнародному комерційному арбітражі.

Більш детально із правовою позицією НААУ можна ознайомитися тут