УПЦ МП подала позов до суду щодо експертиз Держслужби з етнополітики та свободи совісті про наявність зв’язків УПЦ з МП

Українська православна церква Московського патріархату повідомила про позов до суду щодо експертизи Державної служби України з етнополітики та свободи совісті про наявність зв’язків УПЦ з МП. Зокрема, в УПЦ хочуть, аби суд скасував два накази ДЕСС.

Про це повідомляє УПЦ МП.

«До Київського окружного адміністративного суду в інтересах Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (Чоловічий монастир) Української Православної Церкви подано позовну заяву щодо експертизи Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Статуту про управління Української Православної Церкви на наявність церковно-канонічного зв’язку із Московським патріархатом», – йдеться у повідомленні.

За словами адвоката протоієрея Микити Чекмана, відповідачем у справі є Державна служба України з етнополітики та свободи совісті. Так, церква вимагає скасувати:

  • наказу Державної служби України з етнополітики та свободи совісті від 23 грудня 2022 р. №Н-39/11 «Про забезпечення проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління Української Православної Церкви»;
  • наказу Державної служби України з етнополітики та свободи совісті від 27 січня 2023 р. №Н-8/11 «Про затвердження Висновку релігієзнавчої експертизи Статуту про управління Української Православної Церкви на наявність церковно-канонічного зв’язку із Московським патріархатом»».

Адвокат Чекман вважає, нібито експертизу ДЕСС провела «з численними» порушеннями законодавства та упередженими особами, які неодноразово висловлювали негативне ставлення до УПЦ».