В НААУ розповіли про алгоритми дій платника податку у разі зупинення ПН/РК з причин ризиковості платника та операцій

Член Ради Комітету з питань митного та податкового права адвокат Ірина Нараєвська під час вебінару на тему «Причини зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Особливості процедури розблокування».

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

За її словами, основними причинами зупинення реєстрації податкових накладних, по-перше, є відсутність товару чи послуги, зазначених у податковій накладній у таблиці даних платника податку як товару чи послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару чи послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування яку/який подано для реєстрації в ЄРПН, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання (крім обсягу придбання товарів чи послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою), збільшеним у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару чи послуги, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) ризикових груп товарів чи продукції, визначених ДПС. По-друге, перебування суб’єкта господарювання в переліку платників податку, що відповідають критеріям ризиковості, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» від 11 грудня 2019 року № 1165.

Крім того, адвокат розповіла про алгоритми дій платника податку у разі зупинення ПН/РК з причин ризиковості платника та ризиковості операцій, ознайомила слухачів з інформацією щодо необхідного та достатнього пакета документів, який потрібно подати при підготовці пояснення для розблокування.

Ірина Нараєвська також висвітлила правила адміністративного та судового оскарження зупинки реєстрації і поділилася практичними нюансами та типовими помилками, які допускаються в процесі розблокування ПН/РК в ЄРПН.

Відеозапис вебінару за посиланням