Валентин Гвоздій представив позицію НААУ щодо доступу громадян до правосуддя на Fundamental Rights Forum 2021

Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій взяв участь у дискусії щодо захисту прав людини під час пандемії Covid-19 на дискусійному онлайн-майданчику  Fundamental Rights Forum 2021.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Fundamental Rights Forum –  це глобальний професійний захід для правозахисників з усієї Європи, в який залучені понад 3 тисячі адвокатів, юристів та інших фахівців у галузі прав людини. Формат заходу комбінований – частина дискусій відбуваються на різних локаціях у Відні (Австрія), деякі дискусійні панелі відбуваються онлайн. Серед спікерів заходу – заступник Верховного комісара ООН з  прав людини Нада Аль-Нашиф, посадовці Управління Верховного комісара ООН із захисту прав людини, представники громадського правозахисного сектору європейських країн, керівники асоціацій адвокатів.

На запрошення Федеральної палати адвокатів Німеччини Валентин Гвоздій взяв участь в обговоренні проблематики захисту прав людини під час пандемії.

Дискусія була зосереджена довкола проблем, з якими стикнулася у всьому світі система правосуддя при виконанні обов’язку захищати права людини та забезпечити доступ громадян до суду. Власне, за таких надзвичайних умов глобального поширення небезпечної хвороби судова влада не могла працювати стабільно, а принцип верховенства права був часто порушений. Учасники дискусії обговорять особливості цієї ситуації у своїх країнах, зокрема, доступ до правосуддя, а також представлять ті заходи, які вживали їхні інституції для протидії порушенням прав людини.

Анонсуючи свою участь у дискусії, Валентин Гвоздій нагадав, що від початку пандемії НААУ неодноразово піднімала питання доступу громадян до правосуддя, а також безпеки життя і здоров’я учасників проваджень під час пандемії Covid-19. Рада адвокатів України ухвалила відповідні рекомендації, в яких запропоновано заходи для захисту професійних і соціальних прав адвокатів.