Важливість пошуку всього майна боржника пов’язана в першу чергу з вимогами ст.123 Кодексу з процедур банкрутства: адвокат Черних

Темі банкрутства фізичних осіб був присвячений вебінар, який провів адвокат і заступник голови комітету з питань господарського права та процесу Національної асоціації адвокатів України Олександр Черних, повідомляє Закон і Бізнес.

Завдання, яке стоїть перед захисником, у першу чергу залежить від клієнта. Якщо йдеться про представлення інтересів боржника, то варто допомогти останньому зробити все можливе, щоб знайти своє майно.

Адже, враховуючи хаос який відбувається в українських реєстрах, неспеціалісту буде складно це зробити. А от якщо клієнт — кредитор, то ціль пошуку зводиться до того, щоб повернути йому його майно.

Важливість пошуку всього майна боржника пов’язана в першу чергу з вимогами ст.123 Кодексу з процедур банкрутства. Адже у разі якщо майно не зазначено або зазначено не повністю, то за заявою кредитора або ініціативою суду провадження у справі може бути закрите. Відповідно господарський суд протягом року з дня закриття провадження з цих підстав не може відкрити провадження в новій справі про неплатоспроможність щодо цього боржника. Натомість за цей період з майном фізособи може статися що завгодно, навіть рейдерське захоплення.

«Ця процедура була введена для того, щоб задовольнити вимоги кредиторів цивілізованим способом, а не так, що хто перший дістався до державного реєстратора, той і став власником майна», — зауважив О.Черних.