Верховна рада України скасувала штампи в паспорті та виписки з ID-картки про прописку

Верховна Рада України дозволила повідомляти орган реєстрації про місце проживання в електронній формі.

За ухвалення закону про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні за номером №5463 проголосувало 238 народних депутатів України.

Його прийняття дозволить запровадити декларування місця проживання – повідомлення особою органу реєстрації адреси свого місця проживання в електронній формі за допомогою Єдиного державного веб-порталу електронних послуг з подальшим внесенням такої інформації до реєстру територіальної громади.

Декларування місця проживання в електронній формі здійснюється лише у житлі, відомості про яке внесені до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Законом запроваджуються норми щодо декларування місця проживання дорослого і дитини онлайн, за допомогою єдиного державного веб-порталу електронних послуг “Дія”.

Декларування місця проживання особи не є підставою, зокрема, для підтвердження права на проживання у житлі, вселення особи у житло або виселення з нього.

Цей Закон набирає чинності з 1 грудня 2021 року, крім ряду положень, які набирають чинності або з 1 березня 2022 року, або з 1 червня 2022 року.