Верховний суд розпочав розгляд справи про оскарження утворення військово-цивільної адміністрації у Слов’янську

29 липня 2021 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду розпочав слухання справи № 9901/252/21 за позовом Донецької регіональної організації Політичної партії «Опозиційна платформа – за життя», яка просить скасувати Указ Президента України від 26 травня 2021 року № 210/2021 «Про утворення військово-цивільної адміністрації», відповідно до якого утворено Слов’янську міську військово-цивільну адміністрацію Краматорського району Донецької області.

Під час судового засідання колегія суддів КАС ВС заслухала низку клопотань позивача, повідомляє прес-служба Судової влади.

За результатом їх розгляду Верховний Суд задовольнив клопотання позивача та витребував у Головного управління Національної поліції України в Донецькій області інформацію про те, чи у 2021 році мали місце в м. Слов’янську Донецької області кримінальні чи будь-які інші правопорушення або надзвичайні ситуації,  пов’язані з діями незаконних збройних формувань, що діють у тимчасово непідконтрольних районах Донецької та Луганської областей, та проведенням операції Об’єднаних Сил.

Верховний Суд також постановив ухвалу про відмову в задоволенні клопотання позивача про забезпечення позову шляхом заборони голові Донецької обласної державної адміністрації, керівнику обласної військово-цивільної адміністрації призначати керівника Слов’янської міської військово-цивільної адміністрації до  набрання законної сили судовим рішенням у зазначеній справі. Ухвала суду може бути оскаржена до Великої Палати Верховного Суду протягом 15 днів з дня її постановлення.

Наступне судове засідання призначено на 12:00 30 вересня 2021 року.

Повідомляємо, що позовна заява Донецької регіональної організації Політичної партії «Опозиційна платформа – за життя» у цій справі надійшла до Верховного Суду 25 червня 2021 року. Ухвалою від 30 червня 2021 року відкрито провадження у справі.