Верховний суд закрив провадження у справі про неоприлюднення Президентом України публічної інформації

12 вересня 2022 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду закрив провадження у справі № 9901/337/21 за позовом Петра Порошенка, який просив суд визнати протиправною бездіяльність Президента України Володимира Зеленського через неоприлюднення публічної інформації, що становить суспільний інтерес.

Позивач зазначав, що в інтерв’ю від 24 червня 2021 року, розміщеному в мережі «Інтернет», відповідач стверджував про наявність у нього інформації від Служби безпеки України, розвідувальних органів України або від будь-яких інших осіб стосовно позивача, що «з терористами, сепаратистами Медведчук торгував, заробляв разом з п’ятим президентом», «ймовірно разом з колишнім президентом вони це робили і заробляли».

Позивач просив суд визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо неоприлюднення публічної інформації, що становить суспільний інтерес, про наявність якої він стверджував у своєму інтерв’ю, і зобов’язати його оприлюднити цю інформацію.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши докази та розглянувши додаткові пояснення, КАС ВС постановив ухвалу про закриття провадження у справі.

Це рішення може бути оскаржене до Великої Палати Верховного Суду.