ВРП побачила ознаки статті 376 КК у справі щодо судді Дзержинського районного суду міста Харкова Ігоря Семіряда

Вища рада правосуддя дійшла висновку про наявність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя за фактами, про які повідомив суддя Дзержинського районного суду міста Харкова Ігор Семіряд.

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Як поінформував суддя, відповідач у справі разом із клопотанням про залишення позову без розгляду надіслав ксерокопії двох грошових купюр номіналом по 100 доларів США. Крім того, у клопотанні було вказано, що після винесення ухвали про залишення без розгляду або закриття провадження судді надійде «ще такий подарунок».

Суддя Дзержинського районного суду міста Харкова Семіряд І.В. вважає, що, надсилаючи до суду клопотання подібного змісту, відповідач діяв у спосіб, не визначений законодавством України, що негативно позначається на авторитеті правосуддя та підриває незалежність судової влади, а також свідчить про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя.

Наразі слідче управління Головного управління Національної поліції в Харківській області розслідує кримінальне провадження за повідомленням Семіряда І.В. про втручання в його діяльність як судді з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків.

Варто зазначити, що під втручанням у діяльність судових органів слід розуміти вплив на суддю у будь-якій формі, у тому числі прохання, вимога, вказівка, погроза чи підкуп, до вирішення справи у зв’язку з її розглядом з боку будь-якої особи з метою схилити його до вчинення чи невчинення певних процесуальних дій або ухвалення певного судового рішення. За втручання у діяльність судді передбачено кримінальну відповідальність відповідно до статті 376 Кримінального кодексу України.

Вища рада правосуддя не має повноважень здійснювати кримінально-правову кваліфікацію протиправних дій, які порушують конституційний принцип незалежності суддів, та визначати міру відповідальності за них.

Водночас відповідно до пункту 6 частини першої статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» Рада з метою забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя звертається до прокуратури та органів правопорядку щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочинів, вчинених, зокрема, щодо суддів.

Тому Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України, за фактами, повідомленими суддею Дзержинського районного суду міста Харкова І.Семірядом.