Вирішення питання невиконання судових рішень в Україні має бути частиною судової реформи, – представниця Ради Європи

В рамках поточної судової реформи в Україні мають бути передбачені кроки, спрямовані на вирішення системної проблеми невиконання судових рішень.

Про це сказала голова відділу з реформ сектору правосуддя Департаменту правосуддя та правового співробітництва Ради Європи Ліліт Данегян під час слухань комітету Верховної Ради з питань правової політики на тему: «Проблеми виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини».

Вона нагадала, що Комітет міністрів Ради Європи неодноразово звертав увагу української влади, про це йдеться і в останній його резолюції, на необхідність вирішити проблему невиконання або відтермінування виконання рішень національних судів (група справ «Іванов/Бурмич проти України»).

Ліліт Данегян зазначила, що Рада Європи підтримує постійний діалог з українськими органами влади з цього питання, був підготований проєкт стратегії щодо впровадження заходів на виконання рішень у справах Іванов/Бурмич, проведено серію заходів та консультацій і розроблені рекомендації для вирішення цієї проблеми.

Серед останніх рекомендацій – розробка та ухвалення широкомасштабного пакету законів, спрямованих на повне вирішення проблем невиконання судових рішень.

«Ідеться про законодавчі рекомендації у наступних сферах: покращення проваджень щодо процедур банкрутства державних підприємств, перегляд існуючої системи мораторію на виконання рішень, покращення соціально орієнтованого законодавства, перегляд існуючої системи виконання», – розповіла Ліліт Данегян.

Крім того, в державному бюджеті має бути передбачене необхідне фінансування для забезпечення виконання рішень проти держави і для впровадження Національної стратегії, спрямованої на виконання судових рішень. Також пропонується утворити реєстр кількості невиконаних рішень проти держави.

«Я би хотіла закликати українських партнерів продовжити їхні зусилля у співпраці з усіма зацікавленими сторонами на прийняття необхідних заходів, оскільки питання невиконання судових рішень має розглядатися без жодних затримок та бути частиною поточної судової реформи в Україні», – наголосила Ліліт Данегян.