Вищий антикорупційний суд вдався до маніпуляцій зі словами судді Маркіяна Галабали

Прес-служба Вищого антикорупційного суду оприлюднила пост-реліз щодо участі судді Маркіяна Галабали у презентації Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки.

Однак, припустилась до маніпуляцій та змінила формулювання публічних висловлювань зазначеного судді, який під час презентації цього не озвучував.

“Суддя ВАКС Маркіян Галабала розповів про подальший розвиток антикорупційного суду в контексті визначених Програмою заходів. Як Збройним Силам потрібна зброя для виконання нових завдань на фронті, так і нашому суду потрібні нові законодавчі та кадрові спроможності для реалізації положень Державної антикорупційної програми: частковий перехід на одноособовий розгляд справ, унеможливлення зловживання процесуальними правами сторонами, поповнення суду новими суддями тощо», – підкреслив суддя Вищого антикорсуду”, – зазначено на сайті суду.

Скріншот з сайту Вищого антикорупційного суду за адресою: https://first.vaks.gov.ua/publications/holova-ta-suddia-vaks-vystupyly-na-prezentatsii-derzhavnoi-antykoruptsiynoi-prohramy-na-2023-2025-roky/

Однак, під час заходу суддя використав зовсім інші формулювання щодо “унеможливлення процесуальних диверсій з боку недобросовісних адвокатів”. Схоже, таким чином колектив суду намагається “відбілити” репутацію судді, який проявив непрофесіоналізм у публічних висловлюваннях.

“Для більш ефективної діяльності необхідні зміни до законодавства, збільшення кількості суддів, запровадження одноособового розгляду справ суддями та унеможливлення процесуальних диверсій з боку недобросовісних адвокатів», – саме такі формулювання та визначення були озвучені суддею Вищого антикорупційного суду Маркіяном Галабалою.

виступ судді Галабали щодо завдань ВАКС починається з 2:39:00

Цікавим також є той факт, що відповідно до відкритих даних Єдиного реєстру адвокатів України Маркіян Галабала має статус адвоката, дію свідоцтво на право адвокатської діяльності якого зупинено згідно п.1 ч.1 ст.31 ЗУ “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” з 12.04.2019 на підставі заяви.