Апеляційна палата ВАКС залишила без змін вирок колишній голові райсуду Херсонської області Живцовій, яку визнано винуватою за ч. 3 ст. 368 КК, та засуджено до 5,5 років позбавлення волі

9 січня 2024 року Апеляційна палата ВАКС залишила без змін вирок ВАКС від 06.12.2021, яким колишню голову одного з районних судів Херсонської області О. Живцову визнано винуватою у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, та засуджено до 5,5 років позбавлення волі.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Заслухавши доводи сторін, суд апеляційної інстанції підтримав позицію прокурора САП та відмовив у задоволенні апеляційної скарги сторони захисту.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом трьох місяців.

Нагадаємо, голову суду було викрито на «гарячому», одразу після одержання нею неправомірної вигоди. Так, у квітні 2018 року голова суду запропонувала порушнику надати їй 5 тис. гривень за закриття адміністративної справи, а у разі відмови – «погрожувала» притягнути чоловіка до адміністративної відповідальності, а також накласти грошове стягнення у сумі від 16 тис. гривень до 32 тис. гривень. Після отримання коштів, які вона сховала у Кодексі про адміністративні правопорушення, суддя ухвалила постанову про закриття вказаного провадження.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.