Двом обранцям Сумської облради повідомлено про підозри, одному з них вже обрано запобіжний захід: тримання під вартою або 3 млн грн

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомив про підозри двом депутатам Сумської обласної ради, викритим напередодні на пропозиції та наданні 100 тис. доларів США неправомірної вигоди.

Про це повідомляє САП.

Особам інкриміновано вчинення злочину, передбаченого ч. 4 ст. 369 КК України.

Неправомірну вигоду депутати пропонували начальнику Сумської міської військової адміністрації за об’єднання двох медичних установ, що забезпечило б збільшення фінансування, а також за залишення на посаді керівника цієї об’єднаної лікарні однієї з осіб, яка і надавала неправомірну вигоду. Крім того, особи обіцяли надавати посадовцям військової адміністрації 10-20% від виділеного обсягу бюджетного фінансування новоствореного медзакладу.

Депутатів затримано на «гарячому» одразу після надання ними першої частини обумовлених коштів – 50 тис. дол. США.

Наразі, Вищий антикорупційний суд узяв під варту депутата Сумської обласної ради від партії «Батьківщина» Магомеда-Шаріпа Галаєва до 24 травня. Альтернатива – 3 млн грн застави, хоча НАБУ і САП просили арешт із 10 млн грн застави.

У разі внесення коштів Галаєв вийде з-під варти під низку обов’язків, зокрема: прибувати за першою вимогою; не відлучатися з міста Суми без дозволу; повідомляти про зміну місця проживання; утримуватися від спілкування з іншим підозрюваним Поцелуєвим та свідком Дрозденком; здати закордонні паспорти та носити електронний браслет.

Рішення ухвалила слідча суддя ВАКС Лариса Задорожна.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.