Як адвокату знайти клієнта в Інтернеті: Пархоменко Олена

Під час вебінару у Вищій школі адвокатури на тему “Як адвокату знайти клієнта в Інтернеті?”, Пархоменко Олена, юрист, незалежний маркетинг-стратег з масштабування та просування юридичних послуг, автор та ведуча подкасту “Включите свет” – першого аудіоблогу про digital-маркетинг для юристів та адвокатів, розповіла чи є в Інтернеті ринок для продажу юридичних послуг та правила комунікації в діджитал-еру. Розглянула 5 кроків до налагодження діджитал-продажів у вашому бізнесі.

На сьогодні в онлайні потрібно створювати якнайбільше точок контакту зі своєю аудиторією. За рахунок цього, щомісяця, адвокат може отримувати набагато більше заявок від потенційних клієнтів. Щоб сьогодні це дійсно працювало, адвокату потрібно мати персональний сайт, проводити заходи в онлайні і офлайні, мати особистий, корпоративний профіль FB, телеграм, YouTube канали.

Раніше тільки юрист і адвокат могли продати клієнту свою послугу та залучити клієнта до компанії. Сьогодні багато етапів цього шляху робить маркетинг в онлайні.

За допомогою реклами, сайту спочатку люди дізнаються про адвоката, потім в них виникає інтерес та вони хочуть більш глибше ознайомитись саме з цими адвокатськими послугами. На сьогодні більшу частину цієї функції виконує діджитал, тобто онлайн допомагає всі ці кроки зробити за вас.

Люди все більше стають інтернет користувачами. За останні 2 роки аудиторія інтернет- користувачів (українців) збільшилась на 16,5 млн.

В фейсбуці зареєстровано – 13 млн українців, в інстаграмі – 11 млн українців. 30 % від всіх цих людей вже купують онлайн. Конкуренція зростає і маркетологи радять – повинна бути унікальність, повинно бути щось, що саме буде відрізняти роботу саме цього адвоката від інших.

Юридичний світ іде до того, що юридичні послуги будуть зведені до одного продукту. Продукт – це набір послуг, які вирішують конкретну проблему людини.

На першому місці найбільший біль клієнтів, юристів, адвокатів – це довга відповідь.

60% клієнтів очікують негайної відповіді на свій запит в компанію та оцінюють його в середньому в 10 хвилин та менше.

62% компаній не відповідають на електронні листи клієнтів або відповідають 17 годин замість очікуваної людиною 1 години.

У фейсбуці відповідають на питання 28 годин замість 15 хвилин, які перевищують “рейтинг” сторінки.

Отже, 33 % людей порекомендують компанію,адвоката, якщо отримають відповідь швидко, але не ефективно.

І тільки 17 % порекомендують, якщо відповідь отримають ефективно, але повільно.

Після того, як стає зрозуміло яку проблему хоче вирішити клієнт та який набір юридичних послуг він хоче отримати, тільки тоді потрібно запросити клієнта на свій сайт.

Щоб зрозуміти як добре спроєктований сайт, потрібно звернути увагу на те:

  1. скільки людей відвідує сайт
  2. скільки людей залишає сайт, не отримавши потрібної інформації
  3. скільки звертається
  4. скільки купує

Завдання сайту бути зрозумілим. Для цього:

  • зрозумілі клієнту, не юристу (адвокату) тексти
  • рішення замість послуг
  • дизайн сучасний та простий
  • заклик до дії
  • живі люди на фото

Далі потрібно бути в онлайні там, де є потенційний клієнт.

Важливим фінальним кроком є те, що потрібно постійно вимірювати результати щоб розуміти:

  • звідки клієнт за джерелами + дохід
  • скільки відмов, чому
  • конверсія з сайту: хто все ж таки звернувся та з якою проблемою
  • звідки клієнт приходить на сайт, куди йде далі, що шукає