Який зв’язок між суддями Північного апеляційного господарського суду і Коломойським?

Апеляційну скаргу у справі номер 910/3844/20 між ТОВ «Екотехнік Нікополь» з найбільшою за останні роки сумою іноземних інвестицій з Канади у відновлювальну енергетику України, проти Нікопольського заводу ферросплавів, який належить впливовому в Україні олігарху Ігорю Коломойському розглядає: суддя-доповідач Попікова О.В., судді колегії: Корсак В.А., Євсіков О.О. А це ті самі судді, які в свій час поновили справу за позовом Ігоря Коломойського щодо повернення акцій ПриватБанку.

9 грудня 2020 року колегія суддів Північного апеляційного господарського суду у складі Віталія Корсака, Ольги Попікової та Олексія Євсікова скасувала ухвалу судді Господарського суду Києва Людмили Шкурдової від 16 жовтня 2019 року про призупинення розгляду позову колишніх власників ПриватБанку Ігоря Коломойського та Triantal Investments у справі №910/1834/19.

Тоді ПриватБанк заявив, що апеляційна інстанція, незважаючи на порушення строків подання апеляції одним із відповідачей у справі та дію так званого «антиколомойського» закону, фактично відновила провадження щодо скасування націоналізації ПриватБанку.

«Саме такі наслідки може мати подальший розгляд справи за позовом Коломойського та Triantal Investments Ltd – кіпрської компанії, яка володіла одним з найбільших пакетів акцій ПриватБанку до його націоналізації та належить Коломойському та Боголюбову, про незаконність договору купівлі-продажу ПриватБанку та витребування акцій до розгляду іншого позову Коломойського – про визнання незаконною націоналізації ПриватБанку, що наразі розглядається Шостим апеляційним адмінсудом (справа №826/7432/17)», – зазначають у держбанку.

Як відзначають юристи ПриватБанку, розгляд судом апеляційної скарги депозитарної установи ТОВ «Солід Дніпро» майже через рік після зупинення провадження у справі, є порушенням процесуальних норм, адже відповідачем були пропущені строки звернення до суду з апеляційною скаргою. При цьому, «Солід Дніпро» жодного разу не приймало участі у справі, її розгляд просило «здійснити по суті на розсуд суду», а оскаржувана ухвала була вручена апелянту ще 24 жовтня 2019 року.

У жовтні 2020 року Шостий апеляційний адміністративний суд Києва поновив справу про оскарження скасування договору купівлі-продажу Мінфіном акцій ПриватБанку (справа про так звану націоналізацію).

Йдеться про оскарження державою рішення Окружного адміністративного суду Києва від 18 квітня 2019 року про скасування націоналізації ПриватБанку. Слухання були призначені на 26 листопада 2020 року.

Це рішення відразу дало можливість судді Господарського суду Києва Шкурдовій, яка призупинила розгляд справи в жовтні 2019 року, відновити провадження та визнати недійсним продаж ПриватБанку та повернути акції колишнім власникам.

Рішення суду по апеляційній скарзі у справі номер 910/3844/20 між ТОВ «Екотехнік Нікополь» проти Нікопольського заводу ферросплавів може дати відповідь на запитання “Який зв’язок між суддями Північного апеляційного господарського суду і Коломойським?”.