Капітану ЗСУ та його батьку, які вбили поліціянта, обрано запобіжні заходи: тримання під вартою без права внесення застави

22 квітня підозрюваним у нападі на поліцейських — 52-річному Валерію Василаке та 26-річному Віталію Василаке — обрали запобіжний захід: тримання під вартою на два місяці без права внесення застави. Подія сталася у ніч на 20 квітня на Вінниччині.

Про це повідомляє Суспільне.

Справи чоловіків розглядали окремо. Прокурор Богдан Луценко клопотав про такий запобіжний захід: тримання під вартою без права внесення застави.

Суддя Костянтин Гуменюк, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що є достатні підстави вважати, що підозрювані можуть вчинити нові злочини, вплинути на свідків, перешкодити ходу розслідування та втекти з країни. Тому суд постановив обрати чоловікові запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів.

У залі суду підозрюваний Валерій Василаке заявив, що у поліцейського стріляв його син.

“Вистрілив син. Він подумав, що поліцейський мене застрелив”, – заявив Валерій Василаке.

За його словами, зброю, яка була в автомобілі, вкрав син. Продавати її не планували. Також він підтвердив, що планував разом із сином залишити територію України та виїхати до Молдови.

Захищав інтереси підозрюваного у суді адвокат Дмитро Яковенко. Апеляцію не подаватиме.

Також було розпочато слухання справи щодо іншого 26-річного підозрюваного — Віталія Василаке. Він — капітан ЗСУ.

У залі суду той розповів, що він бив поліцейського, бо думав, що той тільки один в машині. Коли вдарив, вийшов інший правоохоронець і відкрив вогонь у батька. Тоді Віталій сховався за машиною і звідти почав стріляти. У машині, за його словами, було 20 гранат: по 10 у двох ящиках. Він хотів закопати їх вдома у Чорномині, куди і їхали.

Суддя Руслан Каленяк обрав запобіжний захід другому підозрюваному — теж тримання під вартою без внесення застави, повідомили в Офісі генпрокурора.

Адвокат Віталія — Ірина Порохненко сказала, що апеляцію не подаватиме.

За статтями 348 – Посягання на життя працівника правоохоронного органу – та 263 – Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами- Кримінального кодексу України чоловікам загрожує довічне позбавлення волі.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.