Потенційному інвестору варто почекати на завершення війни в Україні або слід діяти вже зараз? Сьогодні є унікальна можливість увійти на ринок за нижчою ціною, а після війни отримати значно більші прибутки.
Інвестор не повинен чекати, – таку думку у студії суспільно-політичної медіаплатформи Інтервізор висловив голова Комітету НААУ з питань приватизації та інвестиційної діяльності Андрій Шабельніков, інформує Національна асоціація адвокатів України.
Експерт переконаний: попри складні умови, економіка продовжує працювати: функціонують сільське господарство, будівництво, сфера послуг. А головне – є запит на ефективні бізнес-рішення. Це створює можливості для внутрішніх інвесторів, які, на відміну від іноземних, не мають таких ризиків щодо виходу на ринок.
Останні роки стали випробуванням для ідеї приватизації. З одного боку, продаж державних активів міг би стати джерелом залучення коштів у бюджет. З іншого – питання викликає спосіб реалізації цих активів. «Державне майно – це не лише активи, а й тягар. Управління ним коштує грошей, а ефективність цього управління залишає бажати кращого», – зауважив А.Шабельніков. На його думку, головним викликом для будь-якого бізнесу в Україні – це відсутність гарантій. «Якщо інвестор бачить, що його активи можуть бути націоналізовані, що договірні зобов’язання держави можуть бути порушені – він просто не буде вкладати кошти», – підкреслив адвокат.
На його думку, щоб залучати інвестиції та розвивати економіку, необхідно зробити кілька ключових кроків:
- Запровадити прозорі правила гри – зрозуміле законодавство, яке унеможливлює свавільну націоналізацію та створює механізми захисту інвесторів.
- Завершити судову реформу, яка має повернути верховенство права та реальну незалежність суддів.
- Змінити підходи до державного управління – забезпечити перехід від радянського стилю до сучасних бізнес-підходів у менеджменті активів.
- Створити привабливі умови для бізнесу – знизити податкове навантаження, забезпечити доступ до фінансування.
«Ефективне управління – це бізнес. Держава має створювати умови для розвитку, а не грати роль власника, який не може впоратися зі своїми активами», – резюмував А.Шабельніков.
Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.