Командир в.ч. А7329 рекомендував взяти суддю Тандира на службу, але після розголосу у суді запрошення скасували

Обвинувачений в смертельній ДТП суддя Макарівського районного суду Київської області, Олексій Тандир намагався вступити на військову службу замість перебування в СІЗО. Лист із готовністю прийняти його до своїх лав чоловік отримав від одного з батальйонів 119-ї бригади ТрО з Чернігівщини.

Про це повідомляє Суспільне.

4 квітня на засіданні Святошинського районного суду міста Києва, який розглядав продовження тримання під вартою Олексія Тандира, підсудний надав лист-запрошення від 119-ї бригади. В ньому йшлося, що керівництво військової частини А7329 готове прийняти його на військову службу.

У пресслужбі 119-ї бригади сил ТрО підтвердили те, що керівник військової частини А7329 дійсно надав такого листа.

“До військової частини А7329 звернулася ГО «Штаб учасників бойових дій», яка на підставі особистого звернення Тандира О.В. клопотала про надання рекомендаційного листа молодшому лейтенанту запасу Тандиру О.В. Відповідний рекомендаційний лист за №4599 від 15 грудня 2023 року був наданий за підписом командира військової частини А7329 і надісланий голові ГО «Штаб учасників бойових дій». Згідно з рекомендаційним листом молодшого лейтенанта запасу Тандира О.В. запропоновано призначити на посаду заступника командира другої стрілецької роти морально-психологічного забезпечення”.

Як йдеться у листі, командир частини надсилаючи цього листа керувався статтею 616 КПК України, яка визначає порядок скасування запобіжного заходу для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період або зміни запобіжного заходу з інших підстав. Свої повноваження командир військової частини при цьому не перевищив, йдеться у відповіді на інформаційний запит Суспільного.

Відповідь на інформаційний запит Суспільного від 119-ї бригади ТрО з Чернігівщини
Відповідь на інформаційний запит Суспільного

У відповіді на інформаційний запит Суспільного, пресслужба 119-ї бригади сил ТрО повідомила, що практика з видачею подібних рекомендаційних листів пов’язана з тим, що підрозділи недоукомплектовані. Про факт видачі такого листа Тандиру командування бригади дізналося на наступний день після судового засідання, тобто 5 квітня.

“Станом на 4 квітня 2024 року рекомендаційний лист був таким, що втратив чинність з 15 лютого 2024 року”.

Командир, який видав рекомендаційний лист, за повідомленням пресслужби 119-ї бригади сил ТрО, усунений від виконання обов’язків 28 січня 2024 року.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.