На спробі розкрадання 1,5 млрд грн на закупівлі снарядів для ЗСУ затриманий керівник з Міноборони: ч. 2 ст. 114-1 КК

Служба безпеки України викрила керівника одного з Головних управлінь Міноборони на масштабній оборудці, що кваліфікується як перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань за ч. 2 ст. 114-1 КК України.

Про це повідомляє СБУ.

За даним слідства, посадовець організував схему привласнення бюджетних коштів під час здійснення держзакупівель. У грудні 2022 року він підписав договір зі спецекспортером на придбання партії артилерійських снарядів для ЗСУ. Але гроші на рахунок компанії тоді не перераховувалися, оскільки продукція не була поставлена.

В подальшому новостворена Агенція оборонних закупівель МОУ уклала новий контракт на поставку цих снарядів зі спецекспортером, але на значно вигідніших умовах – нижчою вартістю та коротшими термінами поставки. Згідно цього контракту продукція мала бути доставлена напряму від виробника. Незважаючи на це, посадовець безпідставно продовжив дію попереднього договору. На цій підставі на рахунки афілійованої іноземної фірми-посередника було перераховано майже 1,5 млрд грн, що на 130 млн грн перевищило вартість продукції за прямим договором з виробником.

Під час обшуків за місцями роботи та проживання посадовця виявлено документи, які підтверджують незаконну діяльність.

Наразі керівника одного з Головних управлінь Міноборони затримано в порядку ст. 208 КПК України. Вирішується питання щодо повідомлення йому про підозру.

Досудове розслідування – СБУ за оперативного супроводу військової контррозвідки СБУ у взаємодії з Міністром оборони України.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.