НАБУ надіслало запит до ВС стосовно судді Пророка: чи ходить він на роботу і чи проходить військову службу ДФТГ?

Національне антикорупційне бюро України надіслало запит до Верховного Суду для уточнення інформації щодо того чи з’являється суддя ВС Віктор Пророк на роботу, та чим підтверджується його перебування у складі добровольчого формування територіальної громади?

Про це повідомив суддя Віктор Пророк на сторінці у соціальній мережі.

НАБУ просить Верховний Суд надати інформацію стосовно наступних питань:

  • Чи проходить суддя Верховного Суду Віктор Пророк військову службу в добровольчому формуванні територіальної громади (ДФТГ)? Якщо так, то яке саме це формування та командиру якого батальйону тероборони він підпорядковується?
  • Чи надавав суддя Віктор Пророк до Верховного Суду контракт добровольця тероборони, який він мав укласти в ДФТГ?
  • Чи здійснює Віктор Пророк чергування або іншим чином залучається до виконання відповідних завдань, перебуваючи у ДФТГ? Якщо так, то з якого періоду часу залучений та які тому наявні правові підстави (наказ, розпорядження тощо)?

Правоохоронці просять повідомити про всі дні протягом 2022-2024 років, коли суддя Віктор Пророк, виконуючи завдання ДФТГ, не перебував на робочому місці у Верховному Суді. Також там попросили повідомити, чи здійснювалася оплата праці судді ВС Пророка за дні, коли він фактично не перебував на робочому місці та одночасно виконував завдання ДФТГ.

Крім того, у Бюро просять надати копії підтверджуючих документів, що стосуються цих питань – контракт, накази, розпорядження, табелі перебування на роботі за відповідні місяці, листування з ДФТГ з приводу цього тощо.

Суддя Пророк розкритикував НАБУ і його директора за даний запит, який стосується підстав його відсутності на роботі. Втім, відповідь на вказані питання у своєму дописі він не надав.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.