Нацполіція викрила у Києві схему торгівлі немовлятами: “вартість” однієї дитини становила 70 тисяч доларів США

Для того, щоб отримати дитину, “замовник” мусив оплатити близько 70 тисяч доларів та укласти фіктивний шлюб з українкою. Потім псевдо подружжя замовляло послугу сурогатного материнства.

Про це повідомив Ігор Клименко, глава Нацполіції у Facebook.

Факт незаконної торгівлі новонародженими, замасковану під сурогатне материнство, викрили в одній зі спеціалізованих клінік Києва. Оперативники документували його понад два роки.

Організатором був керівник клініки, якому знаходили клієнтів іноземці. Для того, щоб отримати дитину, “замовник” мусив оплатити близько 70 тисяч доларів та укласти фіктивний шлюб з українкою. Потім псевдо подружжя замовляло послугу сурогатного материнства.

“Нам вдалося в процесі документування вилучити трьох новонароджених та передати їх соцслужбам. Але ще щонайменше 13 діток були продані та вивезені з України”, – повідомив Клименко.

Надалі від дітей “матері”-українки відмовлялися і батьки вивозили їх в одну із республік Східної Азії.

“Переконаний, що це не остання така група, бо українське законодавство занадто лояльне в цьому питанні. Між сурогатним материнством та торгівлею дітьми дуже тонка межа. Ми її бачимо і показуємо всім. Однак нам дуже потрібна допомога законотворців. Без посиленого нормативного врегулювання цього питання нам не вдасться повністю припинити процес продажу українських дітей за кордон”, – додав Клименко.