Незаконні обшуки, ототожнення адвоката з клієнтом, втручання в адвокатську діяльність, негласні слідчі дії стали нормою в роботі правоохоронних органів: Солодко

Про це заявив заступник Голови Комітету захисту прав адвокатів НААУ Євген Солодко на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Розвиток правосуддя», повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

«Нехтування законом, нехтування процесом, якась абсолютно безграмотна кваліфікація дій осіб, які притягують до кримінальної відповідальності – це стало нормою», – наголосив Євген Солодко.

Він нагадав, що хвиля обшуків в офісах адвокатів свого часу стала каталізатором створення профільного комітету в структурі НААУ.

«В 2016 році з’явився орган, який мав займатися боротьбою з корупцією. Але ніхто не міг передбачити, що він почне працювати поза правовим полем. І саме в 2016 році розпочався вал обшуків у адвокатів. Коли це відбулось 1-3 рази – це викликало певне таке обурення, бо такі випадки були і раніше. Але коли це набуло системного характеру – стало зрозуміло, що треба захищатися. Тоді і був створений Комітет з захисту прав адвокатської діяльності НААУ, бо ніхто, крім нас самих, нас не захистить», – підкреслив заступник Голови Комітету НААУ.

Разом з тим Євген Солодко зазначив, що держава почала дослухатися до пропозицій адвокатів і це дуже прогресивний крок у реформуванні системи правосуддя в Україні.

«Статистика порушень прав і гарантій адвокатської діяльності сумна і жахлива, тому що кожного року гинуть наші колеги. Такі випадки є, і на жаль, їх чимало. Постійне втручання в спілкування, обшуки, проникнення в житло, пошкодження майна тощо. Відрадно, що держава, у тому числі цей Форум, нас почула і що сприймає нас як рівних, запрошує до певного діалогу, вислуховуючи наші пропозиції», – сказав Євген Солодко.